Galatasaray Odeabank do të presë në Stamboll ekipin spanjoll, Herbalife Gran Canaria

Ekipi turk i basketbollit për meshkuj, Galatasaray Odeabank, në ndeshjen e javës së tretë të Grupit E në turin e fundit të 16-të të Kupës së Evropës ULEB (Eurocup), do të mirëpresë nesër ekipin spanjoll, Herbalife Gran Canaria.

888354
Galatasaray Odeabank do të presë në Stamboll ekipin spanjoll, Herbalife Gran Canaria

Ekipi turk i basketbollit për meshkuj, Galatasaray Odeabank, në ndeshjen e javës së tretë të Grupit E në turin e fundit të 16-të të Kupës së Evropës ULEB (Eurocup), do të mirëpresë nesër ekipin spanjoll, Herbalife Gran Canaria.

Ndeshja do të luhet në Sallën e Sportit Sinan Erdem në Stamboll dhe do të fillojë në orën 20:15 me orën e Turqisë.

Në dy ndeshjet e zhvilluara në grup, Galatasaray Odeabank mbeti nën parashikime duke humbur kundrejt skuadrave Daryshafaka (Darüşşafaka) dhe Alba Berlin.

Ekipi kuq e verdhë duke sjellë në detyrë Oktay Mahmuti në vend të Erman Kunter, do të mundohet të ndalojë ecurinë e dobët.Lajme të ngjashme