Pique: Transferimi i Neymar është një dëm për Barcelonën

Kështu është shprehur  Gerard Piquè, i cili në një intervistë për “Telegraph” foli për shitjen e brazilianit, për Katalonjen dhe Pep Guardiola.

869767
Pique: Transferimi i Neymar është një dëm për Barcelonën

Kështu është shprehur  Gerard Piquè, i cili në një intervistë për “Telegraph” foli për shitjen e brazilianit, për Katalonjen dhe Pep Guardiola.

“Me Neymar kam një marrëdhënie optimale”, ka deklaruar mbrojtësi i Barçës. Por, largimi i tij ka qenë një dëm për klubin. Jam miku i tij dhe kam kërkuar të jem i drejtë dhe i sinqertë me të, si tifoz i Barcelones them se nuk beri mire që iku”.

Lidhur me Pep Guardiolen, Pique theksoi: “Për mua është një nga teknikët më të mirë të botës, në katër vitet që kemi qenë bashkë, kemi fituar shumë tituj, duke luajtur një futboll të ndryshëm nga zakonisht. Një futboll që tashme ai po e aplikon te Manchester City”. (ATSH)Lajme të ngjashme