Botërori 2018 - Sonte luhen 9 ndeshjet e fundit të grupeve D, G dhe I

Të hënën në mbrëmje do të luhen nëntë ndeshjet e fundit të grupeve D, G dhe I, kualifikuese për Botërorin 2018 në Rusi.

Botërori 2018 - Sonte luhen 9 ndeshjet e fundit të grupeve D, G dhe I

Programi është:

Grupi D:

(20.45): Moldavi – Austri

(20.45): Serbi – Gjeorgji

(20.45): Uells- Irlande

Grupi G:

(20.45): Izrael – Spanje

(20.45): Shqiperi – Itali

(20.45): Maqedoni – Liechtenstein

Klasifikimi: P N F B H GOL dif

1. Spanja 25 9 8 1 0 35 3 32 (Kualifikuar)

2. Italia 20 9 6 2 1 20 8 12

3. Shqiperia 13 9 4 1 4 10 12 -2

4. Izrael 12 9 4 0 5 10 14 -4

5. Maqedoni 8 9 2 2 5 11 15 -4

6. Liechtenstein 0 9 0 0 9 1 35 -34

Grupi I:

(20.45): Ukraine – Kroaci

(20.45): Finlande – Turqi

(20.45): Islande – Kosove Lajme të ngjashme