Itali – “Zonja e Vjetër” fillon sezonin 2017-2018 të Serie A

Pas largimit të mbrojtësve Leo Bonucci e Dani Alves, si dhe dështimit në Superkupen e Italisë, Juventusi do të hapë të shtunën sezonin e ri futbollistik 2017-2018...

Itali – “Zonja e Vjetër” fillon sezonin 2017-2018 të Serie A

Pas largimit të mbrojtësve Leo Bonucci e Dani Alves, si dhe dështimit në Superkupen e Italisë, Juventusi do të hapë të shtunën sezonin e ri futbollistik 2017-2018.

“Zonja e Vjetër” e nis sezonin me synimin e fitores së titullit të shtatë radhazi në Serie A duke pritur në fushën e saj Kaljarin, për javën e parë të kampionatit.

Programi i javës së parë të kampionatit italian është:

E shtunë:

(18.00) Juventus – Kaljari

(20.45) Hellas Verona – Napoli

E diel:

(18.00) Atalanta Bergamo – AS Roma

(20.45) Bolonja – Torino

Krotone – AC Milan

Inter Milan – Fiorentina

Lacio – Spal

Sampdoria – Benevento

Sasuolo – Xhenoa

Udineze – KievoLajme të ngjashme