Monaco dhe Manchester City, akord për transfertën e mbrojtësit Benjamin Mendy

Monaco dhe Manchester City kanë gjetur akordin që mbrojtësi francez Benjamin Mendy të bashkohet me klubin anglez për 57,5 milionë euro, sipas mediave franceze dhe angleze.

Monaco dhe Manchester City, akord për transfertën e mbrojtësit Benjamin Mendy

Monaco dhe Manchester City kanë gjetur akordin që mbrojtësi francez Benjamin Mendy të bashkohet me klubin anglez për 57,5 milionë euro, sipas mediave franceze dhe angleze.

23-vjecari do të jetë mbrojtësi më i shtrenjte në histori, pas anglezit Kyle Walker (ish-Tottenham), të cilin Citizens e morën në fillim të korrikut për 52 – 57 milionë euro.

Pas portugezit Bernardo Silva (City) dhe patriotit të tij Tiémoué Bakayoko (Celsi), Mendy është lojtari i tretë kyç i  Leonardo Jardim, i cili largohet këtë verë nga kampionet e Francës 2017.Lajme të ngjashme