Atmosferë festive në rrugën e Madridit për Realin

Pas suksesit ndaj Juventusit 4-1, Real Madridi është kthyer në Spanjë për të festuar trofeun e 12-të të Champions.

Atmosferë festive në rrugën e Madridit për Realin

Pas suksesit ndaj Juventusit 4-1, Real Madridi është kthyer në Spanjë për të festuar trofeun e 12-të të Champions.

Ekipi është pritur nga mijëra tifozë në aeroportin e Barajas dhe më pas është drejtuar në qendrën e qytetit për të festuar triumfin e arritur në Cardiff.

Pas qendrës së qytetit, skuadra madrilene është drejtuar në sheshin Cibeles në bordin e një autobusi të hapur. Më pas, festa ka vazhduar në Santiago Bernabeu, ku është organizuar festa e vërtetë madrilene, me fishekzjarrë dhe xhiro të futbollisteve në fushë, duke mbajtur në krah trajnerin Zidenine Zidane.Lajme të ngjashme