Arsenali përforcon mbrojtjen me Kolasinac

Sipas mediave gjermane Arsenali ka arritur marrëveshje me mbrojtësin 23-vjeçar nga Bosnja, Sead Kolasinac.

sead kolasinac_Schalke.jpg

Mediat gjermane shkruajnë se Arsenali ka arritur marrëveshje me mbrojtësin nga Bosnja, që të transferohet në kampionatin Anglez sezonin e ardhshëm.

Kolasinac është vetëm 23 vjeç dhe këtë sezon për Schalken ka realizuar 25 paraqitje, duke shënuar tre gola.

Ky lojtar shihet si përforcim i Arsenalit në repartin e mbrojtjes.Lajme të ngjashme