Futboll – Messi, i katërti që ka shënuar 500 gola për një ekip evropian

Futbollisti argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, është bërë lojtari i katërt që ka arritur të shënojë 500 gola në ndeshjet zyrtare me fanellën e një klubi të vetëm në Evropë.

Murtaza Ahmadi-messi.jpg
ronaldo messi
MESSİ
messi.jpg
Messi - Antonella
Lionel Messi.jpg

Futbollisti argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, është bërë lojtari i katërt që ka arritur të shënojë 500 gola në ndeshjet zyrtare me fanellën e një klubi të vetëm në Evropë, pasi rekordin e njëjtë më parë e kishin arritur edhe Gerd Müller (Bayern Mynih), Jimmy McGrory (Celtic) dhe Uwe Seeler'den (Hamburg).

Duke tundur rrjetën dy herë në ndeshjen kundër Real Madridit në javën e 33-të të Ligës së Parë të Futbollit të Spanjës (La Liga), 29-vjeçari Messi regjistroi golin e tij të 500-të në gjithsej 577 ndeshje zyrtare me fanellën e Barcelonës.Lajme të ngjashme