Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova fitojnë Medaljen e Artë në Antalya

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova fituan Medaljen e Artë në Antalya Grand Prix.

708465
Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova fitojnë Medaljen e Artë në Antalya

Në ndeshjen finale, Krasniqi ishte më e mirë se sa izraelitja Gili Cohen dhe fitoi me rezultatin 2:0.

Në këtë mënyrë, ajo u shpall kampione në kategorinë nën 52 kilogramë.

Në përfundim të ndeshjeve të ditës së parë, Kazakistani fitoi 2 medalje ari dhe 2 bronzi, Kosova 2 medalje ari, Rusia një medalje e artë dhe një bronzi, Izraeli 3 medalje argjendi dhe 3 bronzi dhe Turqia 1 medalje argjendi dhe 1 bronzi.Lajme të ngjashme