NBA: Cleveland fiton me Milwaukee

Cleveland Cavaliers kanë fituar ndaj Milwaukee 113-102 të mërkurën në mbrëmje.

NBA: Cleveland fiton me Milwaukee

Kampionet në fuqi të NBA kanë shënuar kështu fitoren e tretë radhazi, e 21-ta këtë sezon dhe vazhdojnë të kryesojnë konferencën.

Rezultatet e kampionatit amerikano-verior të basketbollit (NBA) janë:

Atlanta – Minnesota 84 – 92

Detroit – Memphis 86 – 98

Portland – Dallas 95 – 96

Utah – Sacramento 93 – 94

Phoenix – Houston 111 – 125

Chicago – Washington 97 – 107

La Nouvelle-Orleans – Oklahoma City 110 – 121

Cleveland – Milwaukee 113 – 102 Lajme të ngjashme