Francë – Nice fiton me dy gola të Balotellit dhe konsolidon pozitën në kryesim

Nice ka përforcuar pozitën e saj në krye të klasifikimit në Liga 1 të Francës, pasi mundi të dielën ekipin Dijon (2-1) falë dy golave të sulmuesit italian, Mario Balotelli, në javën e 18-të të kampionatit...

Francë – Nice fiton me dy gola të Balotellit dhe konsolidon pozitën në kryesim

Nice ka përforcuar pozitën e saj në krye të klasifikimit në Liga 1 të Francës, pasi mundi të dielën ekipin Dijon (2-1) falë dy golave të sulmuesit italian, Mario Balotelli, në javën e 18-të të kampionatit.

Nice është 4 pikë para Monaco (në vendin e 2-të) dhe 7 pikë para PSG (në vendin e 3-të), që është në krizë.

Balotelli ka shënuar 8 gola në ndeshjet e kampionatit francez të futbollit.Lajme të ngjashme