Tenis – Andy Murray e mbyll vitin 2016 në krye të klasifikimit ATP

Tenisti skocez, Andy Murray, e ka mbyllur vitin 2016 në krye të klasifikimit ATP.

Tenis – Andy Murray e mbyll vitin 2016 në krye të klasifikimit ATP

Skocezi Andy Murray e ka mbyllur vitin 2016 në krye të klasifikimit ATP. Në vendin e dytë vazhdon të jetë serbi Novak Djokovic me 630 pikë më pak, ndërsa në të tretin është me një distancë të madhe kanadezi Milos Raonic.

Ndërkohë, për femra, gjermania Angelique Kerber udhëheq gjithnjë klasifikimin WTA duke qenë para amerikanes  Serena Williams dhe polakes Agnieszka Radwanska.Lajme të ngjashme