Kombëtarja turke më 12 nëntor përballet me kombëtaren e Kosovës

Kombëtaret e futbollit të dyja vendeve do të përballen në kuadër të grupit I për Botërorin 2018.

Kombëtarja turke më 12 nëntor përballet me kombëtaren e Kosovës

Skuadra kombëtare turke e futbollit më 12 nëntor ditën e shtunë do të përballet me kombëtaren e Kosovës në kuadër të ndeshjeve eliminatore të grupit I për Kupën Botërore 2018.

Kombëtarja turke është duke i vazhduar stërvitjet për ndeshje në Antali.

Edhe Volkan Sen dhe Enes Unal, të cilët kanë lëndime të lehta, morën pjesë me një program të posaçëm në këto stërvitje.

Ndërkaq Omer Toprak, i cili ka lëndime në grupin e muskujve të kofshës së majtë, u largua nga skuadra kombëtare.Lajme të ngjashme