Tenis - Klasifikimi i ATP pa ndryshime

Top 20 e klasifikimit ATP nuk ka patur asnjë ndryshim të hënën, ndërkohë që po luhen ndeshjet e Kupës Davis.

Tenis - Klasifikimi i ATP pa ndryshime

Top 20 e klasifikimit ATP nuk ka patur asnjë ndryshim të hënën, ndërkohë që po luhen ndeshjet e Kupës Davis: Andy Murray, i mundur me Angline në gjysmëfinale nga Argjentina, vazhdon të jetë në vendin e 2-të pas Novak Djokoviç.

Rafael Nadal, me ekipin e Spanjës ka luajtur në Kupën Davis, duke mundur Indine në play off dhe qëndron në vendin e 4-t pas Stan Wawrinka.

Klasifikimi ATP i 19 shtatorit 2016 është:

1. Novak Djokoviç (SER) 14.040 pike

2. Andy Murray (ANG) 9.345

3. Stan Wawrinka (ZVI) 6.260

4. Rafael Nadal (SPA) 4.940

5. Kei Nishikori (JAP) 4.875

6. Milos Raoniç (KAN) 4.760

7. Roger Federer (ZVI) 3.730

8. Gaël Monfils (FRA) 3.545

9. Tomas Berdych (CEK) 3.390

10. Dominic Thiem (AUT) 3.295Lajme të ngjashme