Gjermania “e plagosur” përballë Francës

Kualifikimi në turin gjysmëfinal të kampionatit Evropian, i ka kushtuar shumë Kombëtares së Gjermanisë, që në ndeshjen e radhës ndaj Francës do t’i duhet që të bëjë pa tre prej lojtarëve që ishin në formacionin bazë në ndeshjen ndaj Gjermanisë.

Gjermania “e plagosur” përballë Francës

I pari është Gomez i cili ka pësuar një tërheqje të rëndë dhe do t’i duhet të qëndrojë për një muaj jashtë fushës së blertë.

E njëjta situata është edhe për Sami Khedirën dhe Bastian Shvajntshanjger të cilët kanë probleme dhe janë pothuajse jashtë skuadrës, por mungon ende zyrtarizmi nga ana e drejtuesve.

Në një situatë të tillë, trajneri Lëv duhet të mendojë për alternativa të tjera, duke parë se Kombëtarja e vendit organizator po kalojnë një formë mjaft të mirë.Lajme të ngjashme