Kombëtarja shqiptare për “Euro 2016”

Trajneri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Gianni De Biasi, ka shpallur listën me 23 futbollistët që do të jenë të pranishëm në ndeshjet e Kampionatit Europian “Francë 2016”.

gianni de biasi.jpg

Lista e futbollisteve është konfirmuar zyrtarisht edhe nga Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF).

"Siç pritej, lista e trajnerit do të linte në 'shtëpi' katër futbollistë. Trajneri i ka falënderuar ata për gatishmërinë dhe përkushtimin e treguar gjatë këtyre ditëve të përgatitoreve, duke theksuar se pavarësisht zgjedhjes ata janë pjesë e ekipit kombëtar", thuhet në njoftimin zyrtar të FSHF-së.

 

Lista e futbollistëve që shkojnë në “Francë 2016” është si më poshtë:

 

1. Etrit Berisha

2. Orges Shehi

3. Alban Hoxha

4. Elseid Hysaj

5. Lorik Cana

6. Arlind Ajeti

7. Mërgim Mavraj

8. Naser Aliji

9. Armir Lenjani

10. Ansi Agolli

11. Frederik Veseli

12. Andi Lila

13. MIgjen Basha

14. Ledian Memushaj

15. Burim Kukeli

16. Taulant Xhaka

17. Ergys Kaçe

18. Armir Abrashi

19. Odise Roshi

20. Bekim Bala

21. Shkëlzen Gashi

22. Sokol Cikalleshi

23. Armando Sadiku

 Lajme të ngjashme