UEFA: Borussia dhe Liverpool mund të dënohen

Federata e Futbollit Evropian (UEFA) ka nisur procedurat disiplinore ndaj ekipeve Borussia Dortmund dhe Liverpool.

UEFA: Borussia dhe Liverpool mund të dënohen

Federata e Futbollit Evropian (UEFA) ka nisur procedurat disiplinore ndaj ekipeve Borussia Dortmund dhe Liverpool për shkak të sjelljes së tifozëve të tyre gjatë ndeshjes së parë çerekfinale të Ligës së Evropës të enjten mbrëma.

Ndeshja në "Westfalen" përfundoi pa fitues me rezultatin 1:1. Nikoqiri i ndeshjes Borussia u akuzua për shkak se tifozët bllokuan shkallët, ndërsa Liverpool përballet me një gjobë për shkak të fishekzjarre të cilën tifozët e tij organizuan në stadiumin "Westphalia"

"Me rastin do të merren kontrollorët e UEFA-s, gjyqtarët etik dhe trupi disiplinore më 19 maj, një ditë pasi të luhet finalja në Ligën e Evropës në Basel", thuhet në një deklaratë të UEFA-s.Lajme të ngjashme