Miqësorja Belgjikë – Portugali do të luhet në Leira

Federata Belge e Futbollit ka njoftuar se ndeshja miqësore Belgjikë-Portugali, e anuluar për shkak të sulmeve terroriste në Bruksel, do të luhet në qytetin portugez Leira me dyer të mbyllura.

Miqësorja Belgjikë – Portugali do të luhet në Leira

Ndeshja miqësore Belgjike – Portugali, e programuar për në Bruksel me 29 mars dhe e anuluar pas atentateve në kryeqytetin belg, do të luhet në qytetin portugez Leira në orën 20.45 me dyer të mbyllura.

Kjo është bërë e ditur nga Federata Belge e Futbollit të mërkurën.


Lajme të ngjashme