Ish-portieri i Barcelonës, një shans më shumë në kampionatin belg

Ish-mbrojtësi ekstrem i Barcelonës, Victor Valdes, i cili shkoi te Standard Liezh në merkaton dimërore, pati shansin për të justifikuar veten të dielën, në finalen e Kupës së Belgjikës përballë Bruzhit, duke i hapur më tej rrugën karrierës së tij

Ish-portieri i Barcelonës, një shans më shumë në kampionatin belg

Ardhja e spanjollit (20 seleksione), i huazuar nga Manchester United, është pritur mjaft mirë nga mediat belge.

Pavarësisht moshës 34-vjeçare, portieri spanjoll, që numëron në karrierën e tij 535 ndeshje me Barcelonën, tri Liga Kampionesh, gjashtë "La Liga" dhe një titull të kampionit të botës (2010), ka ende për të dhënë në futbollin e luajtuar.Lajme të ngjashme