Rafael Benitez, trajneri i ri i Newcastle

Spanjolli Rafael Benitez eshte caktuar trajner i ri i Newcastle, i parafundit ne Premierlige, duke zevendesuar ish-seleksionerin e Anglise, Steve McClaren, i cili u shkarkua per rezultate te dobeta, beri te ditur klubi anglez i futbollit.

Rafael Benitez, trajneri i ri i Newcastle

Ish-trajneri i Liverpool dhe i Real Madrid, 55 vjec, ka nenshkruar nje kontrate 3-vjecare, me mision per te shpetuar ekipin nga renia nje kategori me poshte, kur duhen edhe 9 ndeshje nga perfundimi i kampionatit.

Rafael Benitez ka qene i lire qe nga 4 janari, kur u shkarkua nga Real Madridi, ku ai shkoi ne qershor te 2015, tashme i zevendesuar nga Zinedine Zidane.Lajme të ngjashme