Itali – Nis më 4 prill procesi ndaj trajnerit Antonio Conte për ndeshjet e trukuara

Procesi ndaj trajnerit të kombëtares italiane të futbollit, Antonio Conte, për çështjen e ndeshjeve të trukuara, do të nisë më 4 prill dhe vendimi do të jepet para fillimit të Euro 2016-s në Francë, shkruajnë mediat italiane.

Itali – Nis më 4 prill procesi ndaj trajnerit Antonio Conte për ndeshjet e trukuara

Procesi do të nisë me 4 prill në Kremone dhe vendimi do të merret në mesin e muajit maj, bëjnë të ditur mediat italiane.

Në vitin 2012, Antonio Conte, asokohe trajner i Juventusit, u dënua me 10 muaj pezullim (i reduktuar në 4 muaj në Apel) nga drejtësia sportive.Lajme të ngjashme