NBA - LA Lakers mund ekipin kampion, Golden State

Los Angeles Lakers, që po kalon periudhën më të vështirë në historinë e klubit, ka mundur ekipin kampion të NBA-së, Golden State, me rezultatin 112 – 95.

446305
NBA - LA Lakers mund ekipin kampion, Golden State

Mrekulli në Staples Center! Lakers ka fituar një ndeshje të rëndësishme, të 13-n këtë sezon nga 64 të luajtura dhe pikërisht ndaj ekipit më të mirë të kampionatit amerikan të basketbollit 2015-2016 duke hyrë në histori.

Rezultatet e ndeshjeve janë:

Toronto – Houston 107 – 113

Detroit – Portland 123 – 103

Miami – Philadelphie 103 – 98

Denver – Dallas 116 – 114 (pas shteses)

Memphis – Phoenix 100 – 109

Milwaukee – Oklahoma City 96 – 104

LA Lakers – Golden State 112 – 95Lajme të ngjashme