Messi udhëheq Barcelonën drejt rekordit të pakapshëm

Rekord i pakapshem per Barcelonen, me nje 3-golesh te Lionel Messi.

Messi udhëheq Barcelonën drejt rekordit të pakapshëm

Rekord i pakapshem per Barcelonen, me nje 3-golesh te Lionel Messi. Kryesuesi i kampionatit te Spanjes ka mundur mbremjen e te enjtes Rayo Vallecano (5-1), ne kuadrin e javes se 27-te te kampionatit, duke arritur ndeshjen e 35-te zyrtare pa humbje, e paarritshme deri tani nga nje klub spanjoll.

Kete here, Barça eshte e vetme ne histori. Pasi barazoi ne fundjave rekordin me 34 ndeshje pa humbje te Real Madrid ne sezonin 1988-1989, katalanet jane bere keshtu ekipi me i pamundur ne historine e futbollit spanjoll, duke vazhduar te kryesoje bindshem kampionatin.

Barcelona (vendi i pare me 69 pike) eshte distancuar nga Atletico Madrid (2-ti me 61 pike) dhe Real Madrid (3-ti me 57 pike), duke ecur me siguri te plote drejt titullit.Lajme të ngjashme