Operacioni “Burimi i Paqes”

Qëllimi ynë është paqja
objektivi është terrorizmi

NBA – Golden State arrin fitoren e 50-të për këtë sezon

Golden State Warriors ka arritur fitoren e 50-të në këtë sezon vetëm në 55 ndeshje dhe vazhdon të marshojë drejt rekordit të fitoreve (72) të Chicago Bulls të Michael Jordan e Scottie Pippen, gjatë sezonit 1995-1996.

NBA – Golden State arrin fitoren e 50-të për këtë sezon

Në Atlanta ata fituan (102-92) duke dalë para Bulls, të cilët kishin arritur 50 fitore në 56 ndeshje. Gjatë kësaj sfide, Stephen Curry shënoi 36 pikë, ndërsa Thompson 27 pikë.

Rezultatet e ndeshjeve janë:

Atlanta – Golden State 92 – 102

LA Clippers – Phoenix 124 – 84

Miami – Indiana 101 – 93 (pas shtesës)

New York – Toronto 95 – 122

Milwaukee – LA Lakers 108 – 101

Minnesota – Boston 124 – 122

Cleveland – Detroit 88 – 96Lajme të ngjashme