Manchester United dhe Mourinho në kontakte të vazhdueshme progresive

Manchester United dhe Mourinho në kontakte të vazhdueshme progresive

Manchester United dhe Mourinho në kontakte të vazhdueshme progresive

BBC, ashtu si dhe Manchester Evening News, shkruajne lidhur me kontaktet e avancuara te klubit anglez te Manchester United dhe teknikut portugez, Jose Mourinho, 53 vjeç, qe ai te marre drejtimin e klubit ne fund te sezonit, duke zevendesuar holandezin Louis van Gaal.

Jorge Mendes, agjent i Mourinho dhe Man U jane takuar prej dy javesh, por ende nuk eshte arritur ndonje marreveshje, ben te ditur BBC. Nderkohe, sipas Sky Italia, nje marreveshje gjithsesi pritet “shume shpejt”.

I shkarkuar ne dhjetor pas rezultateve te dobeta te Celsit, qe ai e drejtoi drejt titullit te Premier League ne sezonin e kaluar, Mourinho eshte perfolur per te marre drejtimin e Manchester qe nga 2013 pas largimit te Sir Alex Ferguson.

Sipas shtypit britanik, Van Gaal i rrethuar nga kritikat e vazhdueshme per drejtimin e ekipit te Manchester United, pavaresisht kalibrit te lojtareve qe ka ne dispozicion, ka ofruar dy here doreheqjen.Lajme të ngjashme