Humb jetën boksieri turk kampion bote

Ish Kampioni Botëror Ndërkontinental i Boksit për peshat e rënda, Sinan Samil Sam, humbi jetën në spital në Stamboll, ku kurohej për insufiçencë të mëlçisë.

360350
Humb jetën boksieri turk kampion bote

Ceremonia e varrimit të Sam, gjendja shëndetësore e të cilit ndiqej nga afër edhe nga Kryeministri Ahmet Davutoglu, nëser (të shtunën) pas namazit në Xhaminë Kocatepe në Ankara, do të varroset në Varrezën Karsiyaka në Kryeqytet.

Sinan Samil Sam u lind në vitin 1974 në Frankfurt të Gjermanisë dhe i solli Turqisë 9 herë titullin kampion.

Ai njihej gjithashtu si “Demi i Bosforit” dhe në 20 nëntor 2004, kishte fituar edhe titullin Kampion Botëror Ndërkontinental i Boksit për Peshat e Rënda.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme