Galatasaray 3 fitore në 3 ndeshje për Kupën e Evropës

Ekipi i Gallatasaray Odeabank i cili përfaqëson Turqinë në Kampionatin evropian të ULEB-it do në ndeshjen në pallatin e sportit “Abdi Ipekçi” me ekipin izraelit Hapoel Jeruzalem fitoi me rezultatin 87-79.

Galatasaray 3 fitore në 3 ndeshje për Kupën e Evropës

Ndeshja e cila u transmetua drejtpërsëdrejti në kanalin televiziv TRT Sport, u drejtua nga 3 arbitrit Janis Fouflis nga Greqia, Alesandro Mantolini nga Italia dhe Semen Ovinov nga Rusia.

Galatasaray Odeabank, pasi mundi skuadrën lituaneze Neptunas dhe atë greke AEK, duke dalë fituese edhe ndaj skuadrës izraelite, fito të gjitha ndeshjet në Grupin F.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme