Champagne, kandidati i katërt për zgjedhjet presidenciale të FIF

Francezi Jérôme Champagne, ish-sekretar i pergjithshem i FIFA-s, eshte kandidat per presidencen e instances supreme te futbollit boteror, pasi ka depozituar dokumentat perkatese, beri ai te ditur te premten per AFP-ne.

Champagne, kandidati i katërt për zgjedhjet presidenciale të FIF

Champagne eshte kandidati i katert zyrtar, pas francezit Michel Platini, princit jordanez Ali dhe ish-kapitenit te ekipit te Trinité-e-Tobago, David Nakhid.

Procesi i paraqitjes se kandidaturave mbyllet te henen dhe zgjedhjet per zevendesimin e zviceranit Joseph Blatter do te zhvillohen me 26 shkurt 2016.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme