TRT transmeton ndeshjet e Galatasarayit

357013
TRT transmeton ndeshjet e Galatasarayit

Sot (E mërkurë) TRT do të transmetojë drejtpërdrejtë konkursin e basketbollit në kategorinë e meshkujve dhe femrave
Klubi Galatasaraj në kategorinë e femrave të grupit A në Euroligë, do të ndeshet me përfaqësuesin rus Dinamo Kusk.

Ndeshja do të zhvillohet në pallatin e sportit “Abdi Ipekçi” në orën 15:30. Përfaqësuesi ynë Gallatasaraj, në javën e parë u mund me rezultatin 75-58 në shtepinë e saj Schio.

Ndërsa ekipi i Dinamo Kusk mundi me rezultatin 72-40 ekipin e Fenerbahçes në fushën e tyre.

Skuadra e basketbollit Gallatasaraj Odeabank pas fitores me rezultat 94-90 ndaj skuadrës Neptunas Klaipeda në ndeshjen e grupit F të kampionatit të Basketbollit Evropian do të mirëpresë skuadrën AEK në pallatin e sportit “Abdi Ipekxhi”.

Ekipi grek AEK, në ndeshjen e luajtur kundër Krasny Oktyabr Volgograd gjatë javës së parë, humbi me rezultatin 96-94.

Ndeshja midis Gallatasaraj Odeabank dhe AEK-së do të transmetohet në orën 18:00 në TSI.

Të dy takimet mund të ndiqen drejpërdrejtë në kanalin TRT 3 Sport.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme