Barcelona, klubi më i mirë për sezonin 2014-2015

Barcelona është vlerësuar si klubi më i mirë për sezonin 2014-2015 nga Shoqata e Klubeve Evropiane të Futbollit.

Barcelona, klubi më i mirë për sezonin 2014-2015

Ekipi katalanas në sezonin e kaluar fitoi tre trofe të rëndësishëm, Ligën e Kampioneve, kampionatin spanjoll dhe Kupën e Mbretit të Spanjës.

Barcelona fitoi gjithashtu Superkupën e Evropës, pasi mundi Seviljen, por nuk mundi të fitojë me Atheltic Bilbao për Superkupën e Spanjës.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme