Wimbledon: Serena Williams kalon me vështirësi në 1/8 e finaleve

N.1 botëror, Serena Williams, është kualifikuar me vështirësi për 1/8 e finaleve në turneun e Wimbledon

Wimbledon: Serena Williams kalon me vështirësi në 1/8 e finaleve

N.1 botëror, Serena Williams, është kualifikuar me vështirësi për 1/8 e finaleve në turneun e Wimbledon, pas fitores ndaj britanikes Heather Watson, e 59-ta, me tre sete, 6-2, 4-6, 7-5, të premten.

Serena Williams, pesë herë fituese në Londër, do të ndeshet me motrën e saj Venus për të siguruar një vend për në çerekfinale.

Fituesja e Open Australi dhe Roland-Garros këtë vit, 33-vjeçarja Williams, ka fituar 20 herë në Grand Chelem.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme