Jose Mourinho shpallet trajneri më i mirë i vitit në Angli

Trajneri i londinezëve të Chelsea, Jose Mourinho, është shpallur trajneri më i mirë i vitit në Premierligë për sezonin 2014-15.

Jose Mourinho shpallet trajneri më i mirë i vitit në Angli

Portugezi Jose Mourinho ka ardhur deri te ky çmim pas fitores së Premierligës dhe Kupës së Anglisë.

Në garën për këtë trofe individual, "Special One" ka rivalizuar Ronald Koeman të Southamptonit, Garry Monk të Swanseas, Nigel Person të Leicester City dhe Arsene Wenger të Arsenalit.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme