150 ndeshje në Ligën e Kampioneve- Casillas barazohet me Xavi

Në ballafaqimin e te merkures ne mbremje ndaj Juventusit, Portieri legjendar i Real Madridit, Iker Casillas, ka luajtur ndeshjen e tij të 150-te në kompeticionin me te rendesishem për klubet, Ligen e Kampioneve.

150 ndeshje në Ligën e Kampioneve- Casillas barazohet me Xavi

Ai tashmë ka barazuar Xavi Hernandezin e Barcelonës, që po ashtu ka luajtur 150 ndeshje, ndërsa në vendin e tretë është Raul Gonzales me 142 ndeshje.

Casillas në 150 ndeshje ka pesuar 167 gola, më shumë se një gol për ndeshje, ndërsa ka arritur të fitoje 3 Liga të Kampioneve ne 2000, 2002 dhe 2014.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme