Mercedes: Nico Rosberg fiton Çmimin e Madh të Spanjës

Të dielen ne cirkuitin e Katalonjes, Gjermani Nico Rosberg (Mercedes) ka fituar Cmimin e Madh te Spanjes ne Formula 1, duke dale para britanikut dhe shokut te ekipit, Lewis Hamilton, i cili qendron ne krye te kampionatit botëror.

Mercedes: Nico Rosberg fiton Çmimin e Madh të Spanjës

.Nico Rosberg (GJER/Mercedes), 307,104 km ne 1 h 41:12.555

(mesatare: 182,061 km/h)

2. Lewis Hamilton (ANG/Mercedes) + 17.551

3. Sebastian Vettel (GJER/Ferrari) + 45.342

4. Valtteri Bottas (FIN/Williams-Mercedes) + 59.217

5. Kimi Räikkönen (FIN/Ferrari) + 1:00.002

6. Felipe Massa (BRA/Williams-Mercedes) + 1:21.314

7. Daniel Ricciardo (AUS/Red Bull-Renault) + 1 xhiro

8. Romain Grosjean (FRA/Lotus-Mercedes) + 1 xhiro

9. Carlos Sainz Jr (SPA/Toro Rosso-Renault) + 1 xhiro

10. Daniil Kvyat (RUS/Red Bull-Renault) + 1 xhiro
Koha me e mire: Lewis Hamilton (ANG/Mercedes) 1:28.270 ne xhiron e 54-t (mesatare: 189,849 km/h)


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme