Liga e Kampioneve – Programi i ndeshjeve të para gjysmëfinale

Programi i ndeshjeve gjysmëfinale vajtje të Ligës së Kampioneve në futboll është:

Liga e Kampioneve – Programi i ndeshjeve të para gjysmëfinale

E martë, 5 maj:

(20.45) Juvenus – Real Madrid

E mërkurë, 6 maj:

(20.45) Barcelona – Bayern Munich

Ndeshjet e kthimit do të luhen më 12 dhe 13 maj.

Sakaq, shënuesit më të mirë të këtij sezoni në Ligën e Kampioneve janë:

9 gola: Luiz Adriano (Shakhtar Donetsk)

8 gola:Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Lionel Messi (FC Barcelona)

7 gola: Jackson Martinez (FC Porto)

6 gola: Sergio Agüero (Manchester City), Karim Benzema (Real Madrid), Edinson Cavani (Paris SG), Thomas Müller (Bayern Munich), Neymar (FC Barcelona), Luis Suarez (FC Barcelona), Carlos Tevez (Juventus)

5 gola: Yacine Brahimi (FC Porto), Kaas-Jan Huntelaar (Schalke 04), Robert Lewandowski (Bayern Munich), Mario Mandzukic (Atletico Madrid)


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme