Antalya do të mbushet me "yje"

Sportistet e golfit nga mbarë bota, në muajin maj do të garojnë në Antalya. "2015 Turkish Airlines Ladies Open" që është pjesa e Turqisë së Turneut të 7-të Evropian të Golfit për femra do të zhvillohet gjatë datave 17-20 maj në provincën Belek.

Antalya do të mbushet me "yje"

Turneu që do të zhvillohet në fushën e parë dhe të vetme të golfit të ndriçuar në Evropë "Carya Golf" do të mirëpresë sportistet e famshme kampione të golfit.

Krahas sportistes më të mirë të golfit të Anglisë, Laura Davies që ka fituar 80 turne mbarë botës, marrin pjesë edhe kampionet Valentine Derrey, Christel Boeljon, Carlota Ciganda, Leigh Whittaker etj.

Në këtë organizim gjigand dhe të rëndësishëm jo vetëm në aspektik sportiv po erdhe për kontributin në ekonomi, do të jepet edhe çmimi prej 500 mijë eurosh.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme