F1: Në garën e pare të sezonit dominoi Mercedezi

Gara e parë e Formula1 2015, që u zhvillua në Australi, u fitua nga Lewis Hamilton i cili e filloi garën në “pole position”.

F1: Në garën e pare të sezonit dominoi Mercedezi

Hamilton e mbaroi garën në kohen 1.31.54.067 dhe u pasua me 1.3 sekonda nga shoku i skuadrës, Nico Rosberg.

Kurse vendin e tretë e zuri piloti i Ferrarit, Sebastian Vettel. Në vend të katërt ishte Felipe Massa nga Williams, ndrësa në vendin e pestë, Felipe Nasr nga Sauber.

Gara e dytë e sezonit të F1, do të zhvillohet në 27-29 mars në Malajzi.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme