Tata Martino: Messi, sërish në formën e tij më të mirë

Ish-tekniku argjentinas i Barcelonës, Gerrardo Martino (Tata Martino), beson se Lionel Messi është rikthyer në formën e tij më të mirë, si dhe në vitet 2009-2012.

Tata Martino: Messi, sërish në formën e tij më të mirë

"Messi e ka nisur vitin 2015 në mënyrë të paarritshme. Numri i golave, që ka shënuar, nuk mund të ishte më i mirë. Ai është rikthyer sërish në më të mirën e tij", tha Tata Martino për "TyC Sports".

Në 38 ndeshje tek Barcelona këtë sezon, Messi ka shënuar 41 gola.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme