Serena Williams në turneun Indian Wells pas një kohe të gjatë

Serena Williams, një prej tenisteve më të mira në botë, në , muajin e ardhshëm do të marrë pjesë ne turneun Indian Wells, te cilin për shkak se kishte qenë viktimë e racizmit e kishte bojkotuar që nga viti 2001.

Serena Williams në turneun Indian Wells pas një kohe të gjatë

“Unë do të rikthehem në Indian Wells në 2015″, ka berë te ditur N.1 botëror i tenisit për femra, për gazetën Time.
“Kur një drejtues i Federates Ruse, Shamil Tarpischev, beri deklarata raciste për Venus dhe mua, WTA dhe Federata Amerikane reaguan fuqishëm dhe e dënuan ketë veprim”, është shprehur ajo.

Indian Wells është një turne i rëndësishëm për karrierën time dhe unë dua të hyj në histori me këtë turne”, theksoi ajo.

Williams ka marre pjese ne Indian Wells në fitoren e saj të parë në WTA në vitin 1999 në moshën 17-vjeçare.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme