FIFA: Joachim Low, trajneri më i mirë i 2014

Joachim Low, seleksioner i kombëtares së Gjermanisë, kampione bote në fuqi, është zgjedhur trajneri më i mirë i vitit 2014, bënë të ditur FIFA dhe "France Footboll" të hënën në mbrëmje.

FIFA: Joachim Low, trajneri më i mirë i 2014

Joachim Low ishte para dy finalisteve të tjerë, trajnerit italian të Real Madridit, Carlo Ancelotti, fitues i Ligës së Kampioneve 2013-2014 dhe trajnerit argjentinas të Atletico Madridit, argjentinasit Diego Simeone, kampion i Spanjës për sezonin e kaluar.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme