Hysen Pulaku, kampion Evrope për të rinjtë në peshëngritje

Sportisti shqiptar, Hysen Pulaku, shpallet kampion Evrope në kampionatin për të rinjtë në Qipro e Jugut, në sportin e peshëngritjes.

Hysen Pulaku, kampion Evrope për të rinjtë në peshëngritje

Gjatë kampionatit të zhvilluar në Qiprone Jugut, Pulaku është shpallur kampion Evrope në peshën 85 kg në shtytje, ndërsa në shkëputje dhe dygarësh ka marrë medalje, duke bërë krenar shqiptarët dhe duke ngritur sërisht flamurin kuq e zi.

Hysen Pulaku vazhdon suksesin për Shqipërinë, të nisur nga kampioni i botës në peshëngritje, Daniel Godelli dhe kampiones Romela Begaj.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme