Liga e kampionëve, Fitojnë Citi, PSG, Barcelona dhe Çelsi

Më poshtë vijojnë rezultatet përfundimtare të këtij turi dhe klasifikimi sipas grupeve.

Liga e kampionëve, Fitojnë Citi, PSG, Barcelona dhe Çelsi

Kanë përfunduar me fitore të skuadrave kryesore turi i pestë i grupeve E, F, G, H, I, të Ligës së Kampionëve, ku në sy ra fitorja e Citit ndaj Bayernit.

Ja rezultatet përfundimtare të këtij turi dhe klasifikimi sipas grupeve

Grupi E
Cska Moskë – Roma 1-2
Manchester Siti-Bayern Mynih 3-2
Klasifikimi: Bayern Mynih 12 Pikë, Roma 5 pikë Cska Moca 5 Pikë, Citi 5 pikë

Grupi F
Psg- Ajaks 3-1
Apoel Nikosia.- Barcelona 0-4
Klasfikimi: Psg 13 pikë, Barcelona 12 Pikë, Ajaks 2 pikë, Apoeli 1 pikë

Grupi G
Shalke- Çelsi 0-5
Sporting Lizbon- Maribor 3-1
Klasifikimi: Çelsi 11 pikë, Sporting 7 pikë Shalke 5 pikë dhe Maribor 3 pikë

Grupi H
Bate Borizov- Porto 0-3
Shaktar- Atletiko Bilbao 0-1
Klasifikimi: Porto 13 pikë, Shaktar 8 pikë, Atletiko Bilbao 4 Pikë dhe Bate Borizov 3 pikë

Nesër:
Zenit- Benfika 18:00
Anderlecht- Gallatasarai 20:45
Arsenal-Dortmund 20:45
Atletiko Madrid- Olimpiakos 20:45
Bazel- Real Madrid 20:45
Leverkusen- Monako 20:45
Ludogorets-Liverpul 20:45
Malmo-Juventus 20:45


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme