Tenis - Kualifikim i vështirë për numrin 2 të botës, Federer

Numri 2 i botës në tenis, Roger Federer, ka mundur me vështirësi Jeremy Chardy (i 30-ti), me rezultatin 7-6 (7/5), 6-7 (5/7), 6-4, të mërkurën në turin e 2-të të "Masters 1000", në Paris-Bercy.

Tenis - Kualifikim i vështirë për numrin 2 të botës, Federer

Federer, i cili u shpall fitues të dielën në Bazel, për herë të gjashtë në karrierën e tij, ka vuajtur shumë në ndeshjen ndaj francezit.

Por zvicerani, pretendent që ta parfundoja sezonin si N.1 botaror, doli fitues na momentet ma ta vashtira ta ndeshjes dhe na turin tjetar do ta keta parballa nja tjetar francez, Lucas Pouille, ose italianin Fabio Fognini.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme