Parker, basketbollisti më i mirë evropian i 2013

FBA vlerëson francezin Tony Parker të “San Antonio Spurs” si basketbollistin më të mirë evropian për vitin 2013.

Parker, basketbollisti më i mirë evropian i 2013

Basketbollisti francez, Tony Parker, i cili luan në NBA me ekipin San Antonio Spurs, ka marre trofeun e lojtarit më te mirë evropian të vitit 2013 nga Sekretari i Përgjithshëm i FIBA-Europe, Kamil Novak.

Ekipi i tij i Spurs shkoi deri ne finalen e NBA 2013, duke e humbur perballe Miami Heat. Ne sezonin tjeter, Parker dhe Spurs moren revanshin duke dominuar ndaj Miami gjate 5 ndeshjeve te finales.

Kampionet e NBA do te debutojne kete sezon duke mbrojtur titullin e tyre me 28 tetor.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme