Liga e Kampioneve - Formacionet e mundshme për sfidat e të martës

Liga e Kampioneve UEFA vijon sot me sfidat e dyta në fazën e grupeve, ku takimi më i spikatur është ai në Paris, Pasris SG - Barcelona.

Liga e Kampioneve - Formacionet e mundshme për sfidat e të martës

Formacionet e mundshme të ekipeve për ndeshjet e të martës për javën e 2-të të fazës së grupeve të Ligës së Kampioneve në futboll janë (20.45):

Grupi E

Manchester City (ANG): Hart – Zabaleta, Kompany (kap.), Mangala (ose Demichelis), Kolarov – Navas, Y. Toure, Fernandinho, Silva – Dzeko, Aguero

AS Roma (ITA): De Sanctis – Maicon, Manolas, Yanga Mbiwa, Ash. Cole – Pjanic, Se. Keita, Nainggolan – Florenzi, Totti (kap.), Gervinho

Arbitër: Bjorn Kuipers (HOL)

(18.00) CSKA Moska (RUS): Akinfeev – Fernandes, Ignashevich, V. Berezutsky, Shchennikov (ose Nababkin) – Tosic, Natcho, Milanov, Eremenko – Musa, Doumbia (ose Panchenko)

Bayern Munich (GJER): Neuer – J. Boateng, Dante (ose Benatia), Alaba – Lahm, Alonso, Bernat – Robben, Muller, Gotze – Lewandowski

Arbitër: William Collum (SKO)

Grupi F

APOEL Nicosie (QIP. GR.): Pardo – Antoniades, Sergio, Carlao, Guilherme – Morais, Vinicius, De Vincenti, Aloneftis, Gomes – Sheridan

Ajax Amsterdam (HOL): Cillessen – Van Rhijn, Veltman, Moisander (kap), Boilesen – Klaassen, Zimling, Serero – Schone (ose Milik), Sigthorsson, Andersen

Arbitër: Milorad Mazic (SER)

Paris SG (FRA): Sirigu – Van der Wiel, David Luiz, Marquinhos, Maxwell – Verratti, Thiago Motta, Matuidi – Lucas, Cavani, Pastore

FC Barcelona (SPA): Ter Stegen (ose Bravo) – Alves, Pique, Mathieu, Alba – Rakitic, Busquets, Iniesta – Pedro (ose Munir), Messi, Neymar

Arbitër: Nicola Rizzoli (ITA)

Grupi G

Sporting Portugal (POR): Patricio – Cedric, Mauricio, Sarr, Jefferson (ose Jonathan) – Mario (ose Martins), Carvalho, Adrien – Nani, Slimani, Carrillo (ose Capel)

Chelsea (ANG): Courtois – Ivanovic, Terry (kap.), Cahill, Azpilicueta – Obi Mikel (ose Oscar), Matic, Fabregas – Schurrle (ose Willian), Costa (ose Rémy), Hazard

Arbitër: Antonio Mateu Lahoz (SPA)

Schalke 04 (GJER): Fahrmann – Ayhan, Matip, Neustadter, Aogo – Hoger, K-P. Boateng – Choupo-Moting, Meyer, Draxler – Huntelaar

NK Maribor (SLLO): Handanovic – Stojanovic, Rajcevic, Suler, Viler – Mertelj, Filipovic – Vrsic, Ibraimi, Bohar – Tavares

Arbitër: Carlos Velasco Carballo (SPA)

Grupi H

Shakhtar Donetsk (UKR): Pyatov – Srna, Kucher, Rakitskiy (ose Chygrinsky), Shevchuk (ose Azevedo) – Stepanenko, Fred (ose Fernando), Douglas Costa, Taison (ose Bernard) – Gladkiy, Adriano

FC Porto (POR): Fabiano – Danilo, Maicon, Indi, Alex Sandro – Evandro, Neves, Herrera – Tello, Martinez, Brahimi

Arbitër: Cuneyt Cakir (TUR)

BATE Borisov (BJE): Chernik – Khagush, Polyakov (ose Tubic), Filipenko, Mladenovic – Likhtarovich (ose Aleksievich), Olekhnovich, Volodko, Yakovlev (ose Pavlov), Gordeichuk – Signevich (ose Rodionov)

Athletic Bilbao (SPA): Iraizoz – De Marcos, Gurpegi, Laporte, Balenziaga – Rico, Iturraspe – Susaeta, Benat (ose Ibai Gomez), Muniain – Aduriz

Arbitër: Stephane Lannoy (FRA)


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme