Basketboll - Përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste të Botërorit 201

Janë përcaktuar çiftet gjysmëfinaliste të Kampionatit Botëror të Basketbollit "Spanjë 2014".

Basketboll - Përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste të Botërorit 201

Rezultatet e ndeshjeve çerekfinale të Botërorit 2014 të meshkujve, që janë luajtur në Barcelonë dhe Madrid janë:

E martë:

Lituani – Turqi 73 – 61
Slloveni – SHBA 76 – 119

E mërkurë:

Serbi – Brazil 84 – 56
Francë - Spanjë 65 – 52

Programi i ndeshjeve gjysmëfinale është:

E enjte (Barcelonë):

(21.00) SHBA - Lituani

E premte (Madrid):

(22.00) Francë – Serbi


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme