Jep dorëheqjen trajneri i Juventusit, Antonio Conte

Antonio Conte ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i ekipit kampion të Juventusit në Itali.

Jep dorëheqjen trajneri i Juventusit, Antonio Conte

Nen kontrate deri ne qershor 2015 me Juventus, klub me te cilin ai ka fituar tre kampionate, italiani i ka habitur te gjithe me vendimin e tij.

Klubi beri te ditur mbremjen e te martes se kane gjetur “konsensusin” per t’i dhene fund bashkepunimit.

I perfolur per te marre drejtimin e ekipit perfaqesues pas largimit te Prandellit, Conte ka refuzuar qe te flase per te ardhmen e tij. “Per momentin, mendoj per vendimin e marre”, u shpreh ai.

Nderkohe, Massimo Allegri e Roberto Mancini permenden si kandidate te mundshem per te marre drejtimin e ekipit te Juventusit.

Kishte kohe qe Conte dhe drejtuesit e klubit kishin mosmarreveshje lidhur me politiken e perforcimeve, qe kerkonte trajneri.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme