Brazil: Vazhdojnë ende punimet në katër stadiume

65658
Brazil: Vazhdojnë ende punimet në katër stadiume

Kur duhet edhe një muaj nga nisja e Kupës së botës, në 4 nga 12 stadiume, vazhdojnë edhe punimet, përfshirë edhe atë në Sao Paulo ku do të luhet ndeshja e hapjes Brazil- Kroaci.

Arena Corinthians në Sao Paulo dhe Arena da Baixada në Curitiba nuk janë ende gati, ka bërë të ditur sekretari i përgjithshëm i FIFA-s, Jerôme Valcke.

Ndërkohë, vazhdojnë punimet edhe në stadiumet në Porto Alegre dhe Cuiaba.

Nga 12 të Botërorit (12 qershor – 13 korrik), vetëm 8 prej tyre janë të gatshëm.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme