Apple mendon për prodhimin e një iPhone të ri (video)

Raportohet se Apple është duke menduar prodhimin e një iPhone me ekran 4-inç dhe mund të cilësohet si gjenerata e re e telefonave të gjigantit amerikan.

Apple mendon për prodhimin e një iPhone të ri (video)

Së fundmi është publikuar një video, në të cilën shihet sesi mund të duket telefoni i ri, që pritet të quhet iPhone Air.

Bëhet e ditur se iPhone i ri do të jetë i hollë vetëm 4,3 mm, që do të thotë 1,8 mm më i hollë se iPad Air. Ekrani do të ketë rezolucion 1920×1080 Full HD, ndërsa kamera do të jetë 13 mp.

Ende nuk ka ndonjë konfirmim zyrtar nga kompania Apple, por telefoni me ekran 4 inç vështirë se do të prodhohet; kur dihet se gjiganti amerikan është fokusuar në prodhimin e telefonave me ekran më të madh.

Shikoni videon e mëposhtme, që tregon sesi mund të duhet telefoni inteligjent i ri i Apple.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme