"Apple" prezanton dy modelet e reja të iPhone6

Gjatë një paraqitjeje shumë të pritur në Kaliforni, grupi informatik amerikan ”Apple” publikoi dy modelet e reja të ”iPhone”, një prej të cilëve është model i madh.

"Apple" prezanton dy modelet e reja të iPhone6

”iPhone 6” do të ketë një ekran 11,9 centimetra në diagonal dhe ‘iPhone 6 “Plus” do të ketë një ekran 14 centimetra duke shënuar kështu hyrjen e ”Apple” në epokën e ”tablet”, të smartfonëve po aq të mëdhenj sa tabletat.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme